گواهی نامه ها۱۳۸۱- مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی
۱۳۸۹- دوره مقدماتی درخت نوردی
۱۳۹۲- دوره مربیگری و امداد مسیرهای آکروباتیک (ادونچرپارک)
۱۳۹۳- اپراتور ایراتا - شماره رهگیری ۱/۹۳۹۱۷
۱۳۹۴- دوره درخت نوردی پیشرفته
۱۳۹۴- مربیگری حرکات اصلاحی و تمرین درمانی مختص افراد مسن
۱۳۹۵- مدرک کارشناسی تربیت بدنی - دانشگاه (IUSM) شهر رم، ایتالیا
موضوع پایان نامه : درخت نوردی تفریحی "فواید فعالیت ورزشی در محیطهای طبیعی"

 

 

متولد شهر تهران هستم، اما به واسطه وجود خانه پدری در دهکده کوچکی واقع درآذربایجان شرقی، دوران کودکی ام در دل طبیعت گذشت. رابطه مستقیم با طبیعت و انجام بازیهای ماجراجویانه در دوران کودکی را یک موهبت میدانم که در حال حاضر کمتر کودکی در شهرهای بزرگ از آن برخوردار است. این دوره همواره تاثیر به سزایی در انتخابهای شخصی ام ایفا کرده از جمله علاقه به طبیعت وهمچنین انگیزه برای تحقیق و مطالعه در مورد تخصص کاری حال حاضرم. علاوه برآن بواسطه علاقه پدرم به کوهنوردی، اولین صعودها را با حضور او به ارتفاعات توچال، دماوند، سبلان... داشتم که بعدها باعث جذب من به رشته سنگنوردی شد. در سال ۱۳۷۸ در اولین و تنها باشگاه سنگنوردی تهران ثبت نام کردم و تا به امروز وابستگی به طبیعت و سنگنوردی بخشی جدانشدنی از زندگی من بوده.
نحوه برنامه ریزی تمرین و علم تخصصی ورزش همواره برای من جذاب بوده، به همین دلیل پس از مهاجرتم به کشور ایتالیا از دانشگاه (IUSM ) مدرک کارشناسی تربیت بدنی را دریافت کردم. در حین تحصیل سعی کردم تا علایق شخصی ام در مورد فعالیت در محیط های طبیعی را با علم روز تمرین مطابقت دهم. زندگی در اروپا و در دسترس بودن طبیعت بکر و از طرفی آشنایی با درخت نوردی تفریحی، زمینه را برایم فراهم کرد تا بتوانم ایده فعالیت ورزشی در محیط های طبیعی را اجرا کنم و پایان نامه ام  را با موضوع درخت نوردی تفریحی "فواید فعالیت ورزشی در محیطهای طبیعی" را ارائه کنم.

در حال حاضر بعنوان مربی سنگنوردی سعی دارم تا تجربیاتم را با علاقه مندان این رشته به اشتراک بگذارم و امیدوارم با برقراری رابطه دو طرفه نظرات و پیشنهادات خود را از من دریغ نکنید. 

همچنین در صورت تمایل برای تبادل اطلاعات و برگزاری ورک شاپ در مورد نحوه اجرای درخت نوردی تفریحی میتوانید با من تماس بگیرید.
فقط طبیعت گردی نکنیم، بیاییم طبیعت را زندگی کنیم
حمید حبیب زاده
۱۳/۱/۱۳۹۵