درخت نوردی تفریحیدرباره درخت نوردی تفریحی

درخت نوردی در واقع یک تخصص کاری در حرفه "آربری کالچر" میباشد که در ایالات متحده آمریکا ابداع شده. اما اولین " متخصصینی" که با استفاده از طناب بر روی درخت صعود میکردند را میتوانیم در نقاشیهای هنرمند ژاپنی هوکوسائی ببینیم.(Hokusai 1760-1849)

در سال ۱۸۸۰، در ایالات متحده آمریکا تجهیزات و روش هایی خاصی ویژه دسترسی و کار بر روی درختان بلند ایجاد شد. به لطف استفاده از طناب اپراتورمیتوانست با اطمینان بیشتراز درخت صعود کند و بدون ایجاد هر گونه آسیب عملیات مورد نیاز را انجام دهد. 

این عملیات شامل هرس، کنترل دیداری در ارتفاع، قطع کنترل شده، تثبیت شاخه ها و غیره میباشند.

اتفاقی که در ایالت کالیفرنیای آمریکا با حرکت خودجوش گروهی از دیواره نوردان و کوهنوردان افتاد و باعث شد این گروه صعود بر روی تخته سنگها را بر صعودهای سخت و طاقت فرسای آلپاین ترجیح دهند. این حرکت جرقه ای بود که باعث تولد رشته سنگوردی یا صعودهای ورزشی شد. دقیقا مانند این اتفاق در دهه هشتاد میلادی با حرکت " Peter Jenkins" افتاد. او اولین فردی است که با تهیه و تنظیم یکسری قوايد و قوانین پایه گذار رشته درخت نوردی تفریحی به شمار می آید. در واقع درخت نوردی تفریحی تمرکزی بر روی کار و هرس درختان ندارد و تنها با در اختیار گرفتن تکنیک های درخت نوردی صنعتی و دسترسی با طناب سعی دارد تا لذت صعود بر روی درختان را برای همه افراد امکان پذیر کند.
در حال حاظردرخت نوردی تفریحی یکی از فعالیت های مفرح قابل اجرا در طبیعت است که همواره در بین تمامی گروههای سنی وافرادی با توانایی مختلف بدنی طرفداران بیشماری را جذب کرده.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت تخصصی درخت نوردی مراجعه کنید: www.treeclimbing.ir